BABY SIGNS® – ZNAKOVÁNÍ PRO MIMINKA A BATOLATA

Co je to Baby Signs®

Znaková řeč pro slyšící batolata je snadný a přirozený způsob, jak se dorozumět s vaším dítětem ještě před tím, než je schopné mluvit. Znakování s miminky přišlo do České Republiky v roce 2008, ale ve světě se s dětmi znakuje už přes 30 let. Už jste někdy přemýšleli o tom, co vám chce vaše nemluvně říci nebo proč pláče? Znakující miminka tak získávají jedinečnou možnost se podělit o svůj svět se svými nejbližšími a rodiče si užívají větší pohody, která zavládne, když se dozví, co jejich děťátko chce, bez slziček a nářku.

Proč znakovat

Děti mají přirozenou touhu komunikovat s okolím a znaky používají od nepaměti. (ano, ne, nevím, pápá…) Děti samy vytvářejí znaky, aby se s námi podělili o svůj svět jako například mávání rukama jako křídly, aby nám řekly, že vidí ptáčka. Vývoj řeči je fyziologicky dlouhý a náročný proces. V prvních třech letech života dítěte nastávají situace, kdy dítě řeči rozumí, ale samo ještě neumí vyprodukovat projev, který by vyjadřoval jeho vnitřní svět a emoce. Jako rodiče se můžeme pouze domnívat, co nám chce dítě říct, nebo co cítí, ale mnohdy se můžeme domnívat bohužel nesprávně, a pak dochází ke zbytečným nedorozuměním.

Znakování je další krok v přirozeném vývoji komunikace u dětí. Tím, že děti podpoříme tím, že jim předkládáme další znaky, vytvoří se mezi rodičem a nemluvnětem krásné pouto, kdy si báječně rozumí.

Na www.babysigns.cz si můžete zdrama stáhnout e-book, kde je zodpovězeno 17 základních otázek o znakování s miminky a batolaty.

Znak "pití"

Holčička 15m znakuje PITÍ. Kombinuje slova, která už umí (PAPAT) se znaky pro slova, které ještě neumí (PITÍ).

Znak "žirafa"

Holčička 15m znakuje slovo ŽIRAFA.

Znak "ještě"

Holčička 15m už kombinuje slova i znaky. Současně používá slovo (JEŠTĚ) se znakem. Postupně vymizí používání znaku a zůstane jen slovo.


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /www/logopediezlin.cz/logopediezlin.cz/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 171

Momentálně si užívám milých mateřských povinností a kurzy a semináře Baby Signs dočasně nepořádám.

V případě, že nemám aktuálně vypsaný žádný seminář pro rodiče, můžete se všechny potřebné informace dozvědět v online kurzu Baby Signs®

Více informací o online kurzu naleznete ZDE.