BABY SIGNS® – ZNAKOVÁNÍ PRO MIMINKA A BATOLATA

Co je to Baby Signs®

Znaková řeč pro slyšící batolata je snadný a přirozený způsob, jak se dorozumět s vaším dítětem ještě před tím, než je schopné mluvit. Znakování s miminky přišlo do České Republiky v roce 2008, ale ve světě se s dětmi znakuje už přes 30 let. Už jste někdy přemýšleli o tom, co vám chce vaše nemluvně říci nebo proč pláče? Znakující miminka tak získávají jedinečnou možnost se podělit o svůj svět se svými nejbližšími a rodiče si užívají větší pohody, která zavládne, když se dozví, co jejich děťátko chce, bez slziček a nářku.

Proč znakovat

Děti mají přirozenou touhu komunikovat s okolím a znaky používají od nepaměti. (ano, ne, nevím, pápá…) Děti samy vytvářejí znaky, aby se s námi podělili o svůj svět jako například mávání rukama jako křídly, aby nám řekly, že vidí ptáčka. Vývoj řeči je fyziologicky dlouhý a náročný proces. V prvních třech letech života dítěte nastávají situace, kdy dítě řeči rozumí, ale samo ještě neumí vyprodukovat projev, který by vyjadřoval jeho vnitřní svět a emoce. Jako rodiče se můžeme pouze domnívat, co nám chce dítě říct, nebo co cítí, ale mnohdy se můžeme domnívat bohužel nesprávně, a pak dochází ke zbytečným nedorozuměním.

Znakování je další krok v přirozeném vývoji komunikace u dětí. Tím, že děti podpoříme tím, že jim předkládáme další znaky, vytvoří se mezi rodičem a nemluvnětem krásné pouto, kdy si báječně rozumí.

Na www.babysigns.cz si můžete zdrama stáhnout e-book, kde je zodpovězeno 17 základních otázek o znakování s miminky a batolaty

Momentálně si užívám milých mateřských povinností a kurzy a semináře Baby Signs dočasně nepořádám.

V případě, že nemám aktuálně vypsaný žádný seminář pro rodiče, můžete se všechny potřebné informace dozvědět v online kurzu Baby Signs®

Více informací o online kurzu naleznete ZDE.

Další novinky na webu

V případě dotazů volejte: (+420) 776 791 263