Knižní novinky od Portálu

V nakladatelství Portál teď vyšly 3 logopedické novinky, které můžete využít k rozvoji řeči u Vašich dětí.

Moc hezky je udělaná kniha NAJDU EDU NA POSEDU.
 Baví Vaše děti hledat rozdíly mezi obrázky? Mají rádi říkanky? Pak je tato kniha právě pro Vás. Autorky oblíbených logopedických knih – klinické logopedky Jana Havlíčková a Ilona Eichlerová – tentokrá vsadili na dětmi oblíbené hledání rozdílů mezi obrázky spojené s procvičováním jednotlivých hlásek. Knihu mohou využít jak rodiče, tak logopedi při upevňování a fixování jednotlivých procvičovaných hlásek hravou formou. Děti společně s rodiči hledají rozdíly na dvou obrázcích, společně je pojmenují. Ke každému obrázku je bohatá slovní zásoba, která může sloužit k popisování obrázku, procvičení hlásek a tvorbě vět a příběhů. Každý obrázek je také doplněný básničkou procvičující danou hlásku.

Druhou novinkou je kniha CO TEĎ A CO POTOM? Autorkou je speciální pedagožka Marie Těhalová.  Je zaměřená na procvičování časové posloupnosti. Pracovní listy jsou řazeny podle náročnosti. Na začátku knihy se seřazují pouze 2 obrázky, postupně až 6 obrázků. Kniha je výborným pomocníkem také pro rozvoj řeči.  Děti obrázek nejen popisují, ale také postupně tvoří příběh a sledují dějovou a časovou linii.

Třetí kniha HRY PRO ROZVOJ ŘEČI se zaměřuje především na logopedickou prevenci.  Najdete zde návody a tipy na 70her, které slouží k rozvoji řeči u dětí od 2 do 5 let.  Mohou ji využít jak rodiče jako inspiraci k hraní sí se svými dětmi doma, tak učitelé mateřských škol v rámci logopedické prevence. U každé aktivity je informace pro jak staré děti je hra určena, je dán postup a tipy pro další hraní. Zá roveň jsou popsány všechny oblasti, které se hrou rozvíjejí.

Další novinky na webu

V případě dotazů volejte: (+420) 776 791 263